Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Peletová kamna Sibilla Plus 8,2 kW Extraflame

Moderní pletová kamna s rozvodem vzduchu do dalšíh místností

Moderní design, automatická kamna s  malým výkonem, která se dají použít i v nízkoenergetických domech s možností vytápět i další místnosti. ... celý popis
Barevné provedení
68 560 Kč
56 661 Kč
bez DPH
ks
Výkon do vzduchu v kW:2,4 - 8,2
Velikost kouřovodu v mm:80
Účinnost v %:94,5 - 88,0
Hmotnost v kg:120
Kapacita zásobníku v kg:15
Kompletní specifikace

Moderní design, automatická kamna s  malým výkonem, která se dají použít i v nízkoenergetických domech s možností vytápět i další místnosti.

Termostat umistěný v jiné místnosti může ovládat ventilátor, který izolovaným vzduchovodem o velikosti 80 mm vytápí jednu nebo i dvě místnosti. Ocelové opláštění ve verzi Steel. Distribuce vzduchu je dále podpořena ventilátorem a vychází mřížkou nad dvířky směrem dolů a dolším ventilátorem do sousedních místností. Litinová konstrukce spalovací komory pro dlouhou životnost. Zásobník na 15kg, spotřeba 0,5-1,9 kg/hod, výkon 2,4-8,2 kW. Účinnost 94,5 %. Barva bordo, pergamena a bílá. Součástí zabudovaný termostat pro udržování nastavené teploty, časovač programování zapnutí a vypnutí pro 7 dní v týdnu.

Jak kamna Sibilla Plus  pracují?

Kamna se připojí do elektrické sítě. Do zásobníku v zadní části se nasypou pelety. Po stisknutí tlačítka start (nebo dle nastavení časového sepnutí a vypnutí) se rozbíhá motorek se šnekovým podavačem pelet, které padají do litinového hořáku. Zde se již nahřívá zapalovací váleček a horkým vzduchem se pelety zapálí. Zapíná se odtahový ventilátor kouřových spalin a pelety hoří.Deset až patnáct  minut je doba kdy se udělá žár v hořáku,  kamna se pomalu nahřívají. Kouřový ventilátor pomáhá odtahovat spaliny do studeného komínu a je měřena teplota do komínu.Po nahřátí přepne řídící jednotka kamna ze zapálení do provozu. To je doba kdy se dá ještě nastavit potřebná teplota prostoru a stupeň 1 až 5 výkonu. Potom vše již probíhá automaticky.Pelety hoří v hořáku a po vyhoření na popel jsou “vyfouknuty “ ven, kde potom padají do popelníku pod hořákem. Po nahřátí výměníku vzduchu  na 65°C a více se zapíná velmi tichý axiální ventilátor. Ten odebírá chladný vzduch uvnitř kamen u podlahy a teplý vyfukuje mřížkou nad prosklenými dvířky směrem dolů. Toto je velmi podstatné, protože dochází k promíchání a ohřátí vzduchu i u podlahy do celé místnosti.  Přes sklo se šíří sálavé teplo a vysoké intenzitě, vždyť při hoření je teplota i 1000°C. Ohřáté stěny kamen také hřejí. Když vezmeme v úvahu, že teplota spalin je maximálně 180°C ale může být na minimum i 80°C potom může být účinnost až 96%.

To jsou ale hodnoty, které  kusovým dřevem nelze nikdy dosáhnout.

 

TERMÍN DODÁNÍ 2 AŽ 10 DNŮ

 

PROTOŽE PRODÁVÁME VÝROBKY NORDICA JIŽ 25 LET, MŮŽEME VÁM POSKYTNOUT VŠECHNY POTŘEBNÉ INFORMACE.

NAŠE ZKUŠENOSTI JSOU ZÁRUKOU ODBORNÉHO PRODEJE.

NA VŠECHNY VÝROBKY DODÁVÁME NÁHRADNÍ DÍLY A PROVÁDÍME ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS. GARANTUJEME DOSTUPNOST NÁHRADNÍCH  DÍLŮ 10 LET PO UKONČENÍ VÝROBY DANÉHO TYPU.

V PŘÍPADĚ INSTALACE VÝROBKU NAŠÍ FIRMOU JE KONEČNÁ CENA DANĚNA 15% DPH. TÍM UŠETŘÍTE 6 % Z DPH. PODMÍNKOU JE DOPRAVA, INSTALACE A PŘIPOJENÍ NA KOMÍN.

PŘEDÁNÍM PROHLÁŠENÍ O VLASTNOSTECH KAMEN A KOUŘOVODŮ, DEKLARUJEME BEZPEČNÉ PŘIPOJENÍ, KTERÉ JE UZNÁVÁNO PŘI POVINNÝCH REVIZÍCH SPALINOVÝCH CEST.

JSME SCHOPNI PŘIPOJIT I TEPLOVODNÍ PRODUKTY NA SYSTÉM ÚSTŘEDNÍHO VYTÁPĚNÍ A VYREGULOVÁNÍ SOUSTAVY.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU NÁS KONTAKTUJTE  NA  INFO@TOP-EL.CZ.

PŘIPRAVÍME VÁM NABÍDKU. PRO URYCHLENÍ VYŘÍZENÍ POPTÁVKY, NÁM ZAŠLETE INFORMACE O VELIKOSTI VSTUPU DO KOMÍNA,  PRŮMĚRU KOMÍNA, TYPU PODLAHY A HOŘLAVÝCH MATERIÁLECH V MÍSTĚ INSTALACE. PŘI INSTALACI TEPLOVODNÍCH VÝROBKŮ FOTOGRAFIE PŘIPOJENÍ NA SYSTÉM ÚT A PŘIPOJOVACÍ ROZMĚRY ŠROUBENÍ.

Parametry
Výkon do vzduchu v kW2,4 - 8,2
Spotřeba paliva v kg/h0,5 - 1,9
Velikost kouřovodu v mm80
Vývod kouřovoduzadní
Účinnost v %94,5 - 88,0
Hmotnost v kg120
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3235
Velikost externího vzduchu v mm50
Výška v mm993
Šířka v mm457
Hloubka v mm578
Kapacita zásobníku v kg15
Příkon W60 - 90
Typ spalováníDvoustupňové
Obkladsmaltovaný plášť - ocel, keramika
Konstrukce spalovacího prostoruLitina
Typ roštulitinový
PopelníkVyjímatelný
Přenos teplakonvekce - ventilátor, teplovzdušný rozvod
Doporučený tah komínu v Pa10
Výstupní teplota spalin v °C80,0 - 182,6
Emise CO2 v % - min/max výkon8,12 - 9,67
Emise CO (13% O2) v mg/m3 - min/max výkon549,2 - 92,7
Emise NOx (13% O2) v mg/m3 - min/max výkon131,7 - 150,7
Emise OGC (13% O2) v mg/m3 - min/max výkon15,7 - 0,8
Prachové částice (13% O2) v mg/m3 - min/max výkon64,3 - 14,8
Hmotnostní průtok spalin v g/s2,1 - 6,7
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.