Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. SPORÁKY NORDICA
  3. Sporák ROSETTA BII 7,2 kW, kouřovod vlevo, krb který, topí, vaří a peče

Sporák ROSETTA BII 7,2 kW, kouřovod vlevo, krb který, topí, vaří a peče

Levý vývod kouřovodu, jinak totožný jako ROSETTA BII

Varianta s levým odkouřením, má 7,2 kW účinnost 82% s velmi nízkými emisemi CO a prachových částic. Rosetta je proti typu Rosa užší a má menší troubu.... celý popis
Barevné provedení
45 930 Kč
37 959 Kč
bez DPH
ks
Výkon do vzduchu v kW:7,2
Velikost kouřovodu v mm:130
Účinnost v %:82
Hmotnost v kg:153, mastek - 167
Kompletní specifikace

Varianta s levým odkouřením, má 7,2 kW účinnost 82% s velmi nízkými emisemi CO a prachových částic. Rosetta je proti typu Rosa užší a má menší troubu.

Typ, který se těší již mnoho let největší oblibě. Obrovské krbové prosklení s velikým ohništěm umožňuje přikládat i velká polena. Precizní provedení se zesílenou litinovou plotnou a všemi dvířky z litiny navozuje dojem bytelného výrobku. Trojité  ekologické spalování s oplachem skla teplým vzduchem má vliv na nízké zanášení kouřových cest, vysokou účinnost a nízké emise oxidu uhličitého. Kachlové obložení má nejen estetický charakter ale také izoluje horké vnitřní stěny .

Jak je vyroben?

Základní korpus je sestaven z ocelových pozinkovaných plechů. Toto je předpokladem zamezení reznutí a tím i dlouhé životnosti. Litinové desky jsou vložené do zámku, rám roštu i posuvný rošt  jsou také z litiny a je takto vytvořeno ohniště. Všechna litinová dvířka jsou použita v rámci unifikace z vyráběných krbových kamen a mají výhodu rozměrové tepelné stability, tolik potřebné pro správnou funkci. Regulace hoření i optimalizace nastavení se provádí stejně jako u kamen. Regulačním kolečkem u popelníku je roztápěcí primární vzduch.

Po roztopení se zavírá a vstupuje do procesu hoření ohřátý sekundární vzduch regulovaný šoupátky nad přikládacími dvířky. Ten jednak udržuje ufukováním  čisté sklo a spaluje uvolněné plyny ze dřeva – dvojité spalování. Pro využití zbytkové energie v plynech je instalován přímo v ohništi třetí vzduch, který je silně ohřátý a ten ještě o něco zvýší účinnost ale především sníží emise oxidu uhličitého. Také únik tuhých částí popela) se sníží na požadovanou hodnotu vyžadovanou v západní Evropě.

Přepínací klapka na výstupu kouře s kamen umožňuje vyřadit z provozu troubu  např. v létě) a tím používat sporák jen na vaření s menším vyzařováním tepla. Dvířka pod ohništěm se používají na popelník, stejná dvířka vedle ukrývají prázdný prostor na ohřívání nebo sušení. Úplně dole je velký vysouvací šuplík, který se používá jako zásobník dřeva nebo jako úložný prostor na příslušenství. Výstup a napojení na komín je u tohoto typu na levé straně nahoře a může být upraven také dozadu. Ovládací kličky mají izolovaná madla, která snižují možnost popálení, chromovaný rám kolem dokola chrání proti spálení od okrajů plotny.

Můžeme s klidem říci, že tento výrobek vás nezklame a když se bude líbit další generaci bude sloužit také.

Parametry
Výkon do vzduchu v kW7,2
Spotřeba paliva v kg/h2
Velikost kouřovodu v mm130
Vývod kouřovoduhorní, zadní
Účinnost v %82
Hmotnost v kg153, mastek - 167
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3206
Velikost externího vzduchu v mmbez přímého napojení
Výška v mm843
Šířka v mm869
Hloubka v mm572
Typ spalováníTřístupňové
Obkladkeramika
Konstrukce spalovacího prostoruLitina
Typ roštuvýsuvný
PopelníkVyjímatelný
Palivodřevo, dřevěné brikety
Velikost polen v mm250
Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru v mm209x265
Rozměry spalovacího prostoru v mm230x350x382
Rozměry trouby v mm245x300x384
Přenos teplasálání
Doporučený tah komínu v Pa12
Hmotnostní průtok spalin v g/s9,56
Výstupní teplota spalin v °C255
Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.