Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog-co nevíte o kamnech NORDICA
  3. Krbové sporáky -kuchyňské
  4. Sporákem ROSA Ready s výměníkem lze vytápět chalupu nebo menší dům

Sporákem ROSA Ready s výměníkem lze vytápět chalupu nebo menší dům

Sporák  Nordica, typ  TERMOROSA Ready DSA, je plnohodnotný "kotel" na dřevo, který splňuje veškeré požadavky a nároky na instalaci a provoz.


Jedná se výrobek tzv. tři v jednom. Nejen, že ekonomicky vytápí prostory a snižuje tepelné ztráty z dlouhých rozvodů, ale také můžete uvařit a upéct z jednoho místa.

Mnoho lidí má starost, jak dlouhou má sporák životnost, zda se výměník nepropálí a jaká je údržba.


Životnost je skutečně vysoká, nebál bych se říci tak 15 až 20 let. Vždyť k nám chodí lidé, kteří mají sporák Romantika 4,5 a je stále funkční.


Musím po pravdě říci, že topení je jiné, než v klasických kamnech nebo kotlích. Musí se vzít v úvahu, že po celém obvodu topeniště je voda ve výměníku. Tím se snižuje teplota spalin, které odcházejí do komína. Důležité je to, aby bylo zajištěno, že teplota vody neklesne pod 60°C. Co je, ale podstatné, je používání kvalitního suchého dřeva. V topeništi se musí udržovat nepřetržitě oheň, a tím jsou plameny.


Uzavírání vzduchů a jiné tlumení, jako i přikládání velkých kusů dřeva, které se pomalu vznítí, je nepřípustné. Tím jenom dosáhnete silného zanášení pod plotnou, kouřovodů a komínu.

Také otvírání popelníkových spodních dvířek není správné. Hoření se tím urychluje, plyny nestačí sekundárně shořet a usazují se jako saze. Tímto negativním způsobem provozování se zanese sporák i za týden

.

Třetí generace sporáku TermoROSA Ready má již spalování tak vyladěné, že sklo zůstává čisté. To vše je důsledkem správného hoření a v tomto případě je zanášení sazemi skutečně minimální.

 

Cena sporáku se může někomu zdát vysoká, ale osazení dvou čerpadel, teplovodního výměníku, řídící elektroniky, expanzní nádoby a všech bezpečnostních prvků, co norma požaduje, je součástí sporáku.


Všechny výše uvedené součásti jsou krásně skryty ve spodní části sporáku. Stačí jen sporák dopojit do soustavy topení. Vzadní části sporáku je krycí plech, který celou připojovací armaturu zakryje.

Příprava od topenářů pro připojení do soustavy ÚT. Připojení ohebnými nerezovými trubkami umožňuje při potřebném odpojení sporáku soustavu uzavřít a nevypouštět.

 

Hydraulická část je celá zabudovaná ve sporáku.

Připojením nerezovými trubkami na  soustavu ústředního topení je vše splněno pro okamžité topení.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.