Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. KRBOVÉ VLOŽKY NORDICA
  3. Focolare 70 Piano Evo Crystal

Focolare 70 Piano Evo Crystal

Vylepšená varianta oblíbené vložky Focolare od Nordicky

Krbová vložka Focolare 70 Piano EVO Crystal. Jak už název napovídá, jedná se o celolitinovou vložku o šíři 70 cm s rovným sklem. Zde se podařilo tec... celý popis
39 540 Kč
32 678 Kč
bez DPH
ks
Výrobce:Nordica - Extraflame
Výkon do vzduchu v kW:9
Velikost kouřovodu v mm:200
Účinnost v %:85,3
Hmotnost v kg:172
Kompletní specifikace

Krbová vložka Focolare 70 Piano EVO Crystal.

Jak už název napovídá, jedná se o celolitinovou vložku o šíři 70 cm s rovným sklem.

Zde se podařilo technikům a vývojářům společnosti LaNordica, vyrobit vložku s velkým prosklením i rozměry. Unikátní ale je na ní velmi nízký nominální výkon „jen“ 9 kW. Co zákazníci vítají, je možnost vložení polen až o délce 50 cm.

Při konstrukci bylo použito několik technických řešení, která jsou nová, inovativní a mají podstatný vliv na ekologii a ekonomiku provozu.

Dvojstupňové hoření bylo rozšířeno o automatický třetí vzduch a již není možné, aby při uzavření všech regulací došlo k explozi plynů.To, že jsou „čistější“ spaliny, je výhodné pro komín i životní prostředí. Podrobnosti budou popsány v odborném odstavci.

Krbová vložka  stojí na třech masivních nastavitelných nožičkách. Základní komora je sestavena z litinových bloků utěsněných  a spojených svorníky.

V zadní části je litinová deska, která chladí nejvíce namáhanou část ohniště a silně předehřívá  terciární vzduch. Tato konstrukce je tak propracovaná, že zatím nikdy nedošlo k žádnému poškození!

Uvnitř je také několik „specialit". Vnitřní toniště bylo nyní vyloženo vyzdívkami Nordiker, které jsou vysoce teplotně a mechanicky odolné. Jejich využití v krbové vložce má svoje opoctatnění a to v tom, že přispívají k lepšímu procesu spalování. Tím, že hodně akumulují teplo a jejich světlý povrch odráží teplo zpět do středu komory, dochází vyšším teplotám a  k výrazně lepšímu spalování. Několikanásobně  se zvyšuje účinnost a snižují  se emise CO, NoX a prachu. Patrné je to hlavně na snížení vycházející teploty, která poklesla oproti předešlé verzi o 110°C.

Vložce přibyl jeden litinový nálisek v horní části, což má za následek zvýšení přenosové schopnosti tepla do prostoru při zachování stejného výkonu jako u předešlé verze.

Horní litinový nástavec má celou vnitřní plochu posetou malými několika centimetrovými výstupky. Při pohledu to vypadá jako bodliny ježka. Toto vytváření  tisíce malých vírů brzdí odcházející plyny a ponechává více tepla uvnitř.

Také je zde umístěn vstup pro externí sekundární vzduch, který se tím ještě více ohřeje. Tím je splněna teorie, že ke katalytickému hoření plynů dochází lépe, když se míchají s přehřátým  kyslíkem.

A to není ještě konec !

Mezi roštem, kde hoří dřevo a výstupem do komínu jsou vloženy tři nerezové deflektory,  speciálně vytvarované. Přesto, že jsou vystaveny trvale vysokým teplotám, kvalitní nerezový plech  přesně zapadá do celé bytelné konstrukce.Tato prodloužená cesta s terciárním vzduchem vytváří dokonalé dohoření plynů, zvyšujícím  účinnost v celém procesu hoření a zabraňuje přímému vstupu plamenů do komínu.Nyní již není možné, aby se vznítil komín při zapomenutém čištění.

To, že je pod roštem popelník a na dvířkách roztápěcí primární vzduch, je jaksi samozřejmé. Každý  se ptá, zda je čisté sklo.A musíme konstatovat .Je!

Není prostě možné, když je hoření kvalitní, sekundární vzduch vystupuje štěrbinou nad sklem, aby se sklo špinilo!

Na třetím obrázku je namontovaný teplovzdušný plášt . Čtyři otvory po stranách o velikosti 150mm jsou určeny pro rozvod teplého vzduchu do dalších místností. Uprostřed je výstup na komín, kde mohou být instalovány dvě velikosti kouřovodů –menší 180mm a větší 200mm.

Nejmenší otvor vpředu je určen k připojení externího sekundárního vzduchu. Po spojení do jedné větvě s terciárním vzduchem vznikne možnost na připojení venkovního vzduchu na hoření, který nemá vliv na vnitřní klima.

Obrázek pod tím ukazuje možnost volby otvírání dvířek zleva a zprava.

Po přečtení se můžete ptát, zda se konkurencí vyrábí nějaký podobný typ.. Možná vizulně podobná je, ale nemá tak dobré vlastnosti a není od renomovaného výrobce. Po prostudování si musíte říci, že i cena je přijatelná a těžko budete hledat na trhu lepší.

Použití je velmi široké. Lidé to používají do staré zástavby, do nových domů,ale i na víkendové topení.

 

TERMÍN DODÁNÍ 2  -  10 DNŮ.

 

PRODÁVÁME VÝROBKY NORDICA JIŽ 25 LET, MŮŽEME VÁM POSKYTNOUT VŠECHNY POTŘEBNÉ INFORMACE.

NAŠE ZKUŠENOSTI, které jsme předali naším odběratelům, JSOU ZÁRUKOU ODBORNÉHO PRODEJE.

NA VŠECHNY VÝROBKY DODÁVÁME NÁHRADNÍ DÍLY A PROVÁDÍME ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS. GARANTUJEME DOSTUPNOST NÁHRADNÍCH  DÍLŮ 10 LET PO UKONČENÍ VÝROBY DANÉHO TYPU.

 

Parametry
Výkon do vzduchu v kW9
Spotřeba paliva v kg/h2,5
Velikost kouřovodu v mm200
Vývod kouřovoduhorní
Účinnost v %85,3
Hmotnost v kg172
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3258
Velikost externího vzduchu v mm100
Výška v mm1125 - 1225
Šířka v mm704
Hloubka v mm491
Typ spalováníTřístupňové
Konstrukce spalovacího prostorulitina, Nordiker
Typ roštuPevný
PopelníkVyjímatelný
Velikost polen v mm300 - 500
Palivodřevo, dřevěné brikety
Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru v mm565x320
Rozměry spalovacího prostoru v mm520x404x360
Přenos teplasálání, ventilátor, teplovzdušný rozvod
Doporučený tah komínu v Pa12
Hmotnostní průtok spalin v g/s6,8
Výstupní teplota spalin v °C215
Emise CO (13% O2) v mg/m31001
Emise NOx (13% O2) v mg/m380
Emise OCG (13% O2) v mg/m314
Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.