Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Monoblok 1300 x 800

Crystal - litina/Ironker

  Široké prosklení 1,3 m a zvýšený  profil je nyní velmi žádané. U této varianty  nezůstanou ukryty žádné konce plamenů a efektem hoření jsou nenapodo... celý popis
122 210 Kč
101 000 Kč
bez DPH
ks
Výkon do vzduchu v kW:13,5
Velikost kouřovodu v mm:200
Účinnost v %:81
Hmotnost v kg:393
Kompletní specifikace

 

Široké prosklení 1,3 m a zvýšený  profil je nyní velmi žádané. U této varianty  nezůstanou ukryty žádné konce plamenů a efektem hoření jsou nenapodobytelné. Krbové sklo je vně, takže zakrývá litinový rám dvířek, zvedací mechanismus je pohodlný pro přikládání i metrových kusů dřeva.

Přestože se jedná o tak velkou vložku je výkon jen 13 kW s malou spotřebu jen 3,9 kg za hodinu. Tato „největší „ velikost se hodí do velkých prostorů,  kde přikládání velkých polen vyvine hodně tepla a obrovské krbové prosklení vytváří neopakovatelnou atmosféru spoutaných ohňových plamenů.  Velké čisté sklo vytváří společně s obkladem krásný a moderní designový prvek.  Vysouvání prosklených dvířek nahoru v masivním mechanismu zaručuje dlouhodobý bezproblémový provoz. Pojízdná kolečka pro snažší manipulaci, trojité spalování s vysokou účinností přes 78% a bytelná konstrukce,  umožňují  častý a dlouhodobý provoz topení. Integrovaný teplovzdušný plášť se 4 vývody může vytápět i další  prostory domu.

Hi Tech ohniště - v horní části ohniště speciální betony s odolností 1200°C a třízonovým hořením. Rovné sklo, otevírání výsunutím nahoru.
Trojité spalování s regulací primárního a sekundárního vzduchu, terciální pevně nastavený.

Konstrukce:

Monobloky – krbové vložky nejvyšší kategorie s výsuven skla nahoru a integrovaným teplovzdušným  pláštěm pro vytápění až 4 sousedních místností.                                                                                                                                           Velký výběr rozměrů do šířky, výkonů, zakulacení skla nebo rohových – to vše najdete v této výrobní řadě.

Konstrukce je u všech stejná a tak si tento základ popíšeme.

Vždy se jedná o ocelový svařenec o síle 5 až 6 mm. Speciální uhlíková ocel je dlouhodobě odolná proti vysokým teplotám a prakticky je za provozu nezničitelná. Aby se pro hoření zvýšila spalovací teplota je vnitřní část z litiny a žáruodolných betonů. Litina je použita ve spodní části na rošt a takový límec kolem dokola o výšce asi 10 cm. Právě tato část je nejvíce mechanicky namáhaná při přikládání a dobře vytváří a udržuje žhavou vrstvu potřebnou pro kvalitní hoření. Nad tímto límce jsou již bílé desky vyrobené z materiálu Yronker, který má podobu betonu. Jsou tak těžké ale mají žárovou odolnost až 1200°C s vysokou akumulací. Tyto desky jsou 5 až 6 cm silné a jsou do ohniště vloženy volně, takže je omezeno praskání vlivem roztažnosti. Také podle barvy (světlosti) je možno určit jak se topí. Černé zabarvení ukazuje usazování uhlíku (sazí), světlé je dostatečná teplota a krásné hoření. V zadní části ohniště je vždy umístěna litinová deska, která má v horní části několik otvorů.Toto je podstatný konstrukční prvek – terciární vzduch.  Právě v zadní části je nejvyšší teplota a tak vzduch co se nasaje vně ohniště se ohřeje na nejvyšší teplotu a otvory proudí jako tryskami. Někdy je dobře vidět jak kyslík reaguje s plyny ze dřeva a plynově hoří ale hlavně vytváří další teplo. Proto účinnost u žádného výrobku neklesá pod 78% ale je vždy vyšší! Tato konstrukce zamezuje přehřátí této části a vyrovnává vnitřní tepelné poměry ohniště. Popelník je u těchto typů zabudovaný vždy uvnitř pod litinovým roštem a pro odstranění popela se musí nechat oheň vyhasnout.  Zvedací systém přikládacích dvířek je spojen s protizávažím řetízkem, který nepotřebuje údržbu a je dostatečně pevný pro dlouhodobý provoz. Osazení dvířek je uchyceno na stranách ve speciálních lyžinách, které vedou dvířka nahoru a dolů s bočním těsněním a jsou prakticky bez boční vůle. To je potřebné aby nedocházelo kolem k přisávání falešného vzduchu, který by znehodnocoval proces hoření. Právě tento parametr odlišuje běžné vložky od premiových.               Sekundární vzduch, který je potřebný pro hoření plynů ze dřeva je vyústěn v horní části skla a tím ho udržuje čisté. Také tento vzduch má jisté odlišnosti proti jiným výrobkům. Je nasáván ve spodní části u roštu kde se již ohřívá. Potom se rozvětví a jde po bocích uvnitř ohniště vytvořenými průduchy do horní části ke sklu. A právě vysoká teplota kyslíku vytváří s dřevo plyny dokonalou hořlavou směs pro kvalitní, čisté  a účinné hoření.      Regulace primárního a sekundárního vzduchu je vyvedena na spodní části u skla dvířek dvěma regulačními prvky. Primární se použije při zatápění, pak se již zavírá. Sekundárním se reguluje rychlost hoření při vizuální kontrole jak probíhá hoření uvnitř.  Chce to trochu zkušenosti ale praxí se to zatím každý naučil.

Toto ale ještě není celé. Tento vnitřní spalovací díl, kde jsou stěny horké až žhavé má kolem sebe ocelový plášť s mezerou. Zde prochází odspoda chladný vzduch průchodem se ohřívá  a nahoře již vystupuje teplý až horký. Zde jsou připraveny otvory pro napojení teplovzdušných rozvodů k vytápění dalších místností. V případě že toto není potřeba využije se vyrobené teplo jen v jedné místnosti. Potom musí být v krbové vestavbě 2 až 4 mřížky, které odvedou teplo do prostoru.

 

TERMÍN DODÁNÍ 2 AŽ 10 DNŮ

 

PROTOŽE PRODÁVÁME VÝROBKY NORDICA JIŽ 25 LET, MŮŽEME VÁM POSKYTNOUT VŠECHNY POTŘEBNÉ INFORMACE.

NAŠE ZKUŠENOSTI JSOU ZÁRUKOU ODBORNÉHO PRODEJE.

NA VŠECHNY VÝROBKY DODÁVÁME NÁHRADNÍ DÍLY A PROVÁDÍME ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS. GARANTUJEME DOSTUPNOST NÁHRADNÍCH  DÍLŮ 10 LET PO UKONČENÍ VÝROBY DANÉHO TYPU.

V PŘÍPADĚ INSTALACE VÝROBKU NAŠÍ FIRMOU JE KONEČNÁ CENA DANĚNA 15% DPH. TÍM UŠETŘÍTE 6 % Z DPH. PODMÍNKOU JE DOPRAVA, INSTALACE A PŘIPOJENÍ NA KOMÍN.

PŘEDÁNÍM PROHLÁŠENÍ O VLASTNOSTECH KAMEN A KOUŘOVODŮ, DEKLARUJEME BEZPEČNÉ PŘIPOJENÍ, KTERÉ JE UZNÁVÁNO PŘI POVINNÝCH REVIZÍCH SPALINOVÝCH CEST.

JSME SCHOPNI PŘIPOJIT I TEPLOVODNÍ PRODUKTY NA SYSTÉM ÚSTŘEDNÍHO VYTÁPĚNÍ A VYREGULOVÁNÍ SOUSTAVY.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU NÁS KONTAKTUJTE  NA  INFO@TOP-EL.CZ.

PŘIPRAVÍME VÁM NABÍDKU. PRO URYCHLENÍ VYŘÍZENÍ POPTÁVKY, NÁM ZAŠLETE INFORMACE O VELIKOSTI VSTUPU DO KOMÍNA,  PRŮMĚRU KOMÍNA, TYPU PODLAHY A HOŘLAVÝCH MATERIÁLECH V MÍSTĚ INSTALACE. PŘI INSTALACI TEPLOVODNÍCH VÝROBKŮ FOTOGRAFIE PŘIPOJENÍ NA SYSTÉM ÚT A PŘIPOJOVACÍ ROZMĚRY ŠROUBENÍ.

Parametry
Výkon do vzduchu v kW13,5
Spotřeba paliva v kg/h3,9
Velikost kouřovodu v mm200
Vývod kouřovoduhorní
Účinnost v %81
Hmotnost v kg393
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3387
Velikost externího vzduchu v mm120
Výška v mm1740
Šířka v mm1430
Hloubka v mm635
Typ spalováníTřístupňové
Obklad---
Konstrukce spalovacího prostorulitiina, Nordiker
Typ roštuPevný
PopelníkVyjímatelný
Velikost polen v mm1000
Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru v mm1133x420
Rozměry spalovacího prostoru v mm1090X595X340
Přenos teplakonvekce + sálání přes sklo
Doporučený tah komínu v Pa12
Hmotnostní průtok spalin v g/s10,1
Výstupní teplota spalin v °C282
Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.