Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Extraflame DIADEMA ACS Idro

  • Doprava ZDARMA

Velký výkon nepotřebuje kotelnu a přesto plně nahradí plynový kotel. ACS - průtokový ohřev užitkové vody.

Podle obrázku je název kotel zavádějící, vždyť stojí v interiéru, ale výkonem 28,3 kW je to naší teminologií kotel. Velké krbové prosklení, automati... celý popis
Barevné provedení
170 910 Kč
141 248 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:000090
Výkon do vzduchu v kW:1,3 - 3,2
Výkon do vody v kW:5,4 - 25,2
Velikost kouřovodu v mm:120
Účinnost v %:95,9 - 90,5
Hmotnost v kg:259
Kapacita zásobníku v kg:48
Kompletní specifikace

Podle obrázku je název kotel zavádějící, vždyť stojí v interiéru, ale výkonem 28,3 kW je to naší teminologií kotel. Velké krbové prosklení, automatický a čistý provoz na dřevní pelety, vysoká účinnost, nízké provozní náklady! Co víc si přát pro vytápění velkého domu penzionu, kamceláří.

Topení dřevnímu peletami  má lepší a úspornější způsob. Instalace přímo v obytném prostoru, kde nahradí krb a kotel do ústředního topení. Vše potřebné pro připojení je v základním vybavení.Velké výkony topných systémů ve starých domech byly na uhlí a dřevo  vždy instalovány do  kotelny. Extraflame s čistými ” kotly” na dřevní pelety přemístil vše do obytné plochy. Moderní estetické tvary s vysoce ekologickým topením mají  vysokou účinnost, automatickou regulaci,  provoz jako krb a žádné tepelné ztráty vedením ze sklepa.

Diadema Idro

Když se řekne kotel, každému se vybaví kotelna někde ve sklepě. Byla tam špína, když se topilo uhlím a nyní co se přešlo na dřevo je to trochu lepší. Účinnost byla 50 až 60% a stále se muselo chodit do “kotelny”. Jednou  přiložit, jindy zavřít nebo otevřít vzduch -prostě je s tím práce. V kotelně bylo pěkně teplo , možná víc než doma.

S tím je nyní konec.

Intriérový kotel od Extraflame se usadí do interiéru, to je například  chodby, pracovny, kuchyně, obýváku, prostě tam kde je komín. Obrovskou předností je, že se všechno teplo zužitkuje v obytném prostoru. Krátké vedení do radiátorů má malé teplotní ztráty, spalovací hořák je zakrytý sklem a vysoká teplota hoření vytváří přes sklo příjemné sálavé teplo podobné sluníčku. Vysoká účinnost dosahuje i 95 % a palivo - pelety, přestože jsou dražší jak dřevo jsou  ekonomicky výhodnější.

Instalace do nových nebo i starších topných systému je nadmíru snadná. Protože každý “kotel”je v základu osazen, oběhovým čerpadlem, expanzní nádobou, bezpečnostní a pojistnou soupravou a především řídící elektronickou jednotkou. Ta sama zapálí, co nejlépe reguluje proces hoření, dohlíží aby se voda nahřála na požadovanou teplotu a když je nahřáto i snižuje množství paliva. Prostě provoz je maximálně efektivní a bezpečný. Když se jde spát, tak se sám vypne aby se ráno před vstáváním znovu  zapnul a prostor byl příjemně vytopen.

Součástí takového “kotle je také integrovaný zásobník na palivo. Velikost je vždy úměrná celkovému výkonu. Může to být 20 kg pro 12 kW nebo 30kg pro 14kW ale také až 53 kg když je potřeba tepla až 28 kW.  Je to ideální řešení pro ty, kteří se snaží najít účinný a hospodárný způsob vytápění.

Diadema ACS Idro

Nordica - Extraflame  ukázala další možnosti jak uspořit za vytápění a ještě zlepšit tepelnou pohodu a klima domácností.

Tento typ je nejvýkonější “interiérový kotel” a udává nové  měřítko  pro vytápění velkých  obytných domů, kanceláří i firem.  Jedná se o krbový “kotel” o výkonu až 25,3 kW do vody a 3 kW do vzduchu,  který je umístěn v obytném prostoru. Zkratka ACS značí , že kotel je vybaven teplotním výměníkem na ohřívání teplé užitkové vody jako je např. sprcha, vana nebo umyvadlo.  Takto velké výkony byly dříve  soustředěny do kotelen, kde nahřívaly prostor zbytkovým teplem. To nyní odpadá. Všechno teplo co se vyrobí je v obývací části a účinnost převodu tepla je až na hranici 95,9 %. Zásobník paliva až na 53 kg umožňuje provoz bez přikládání až na 35 hodin ale prakticky se doplňuje jednou za 1 až 2 dny. Toto je dáno skutečnou potřebou tepla a tím i spotřebou. Popel - to je otázka, která každého zajímá. Pelety mají popelnatost kolem 0,5% z 1kg.To je velmi málo ale přesto musí někam padat a také se odstraňovat. Zde je to vyřešeno uzavřeným popelníkem pod roštem. Vyprazdňování se provádí při vypnutí a vychladnutí v rozsahu několika dnů, někdy i po týdnu.

Tak jak je u Extraflame běžné jde  až 90% tepla do radiátorů a zbytek vyhřívá prostor kde jsou instalovaná. To je ideální hodnota aby nedocházelo k přehřívání obytné části.

Musíme se také zmínit co je potřeba udělat aby bylo topení  po celou dobu atraktivní a efektivní. Očistit sklo když se kontroluje spalovací hořák zda tam nejsou nějaké zpečené zbytky je normální, jednou až dvakrát denně je musí zvednout táhla, která škrabou usazeniny na stěnách výměníku a to je vše. Po topné sezoně se musí udělat celkové vyčištění, rozebrat všechny kouřové cesty, promazat motory, zkontrolovat nastavení a v případě požadavků zákazníka provést další optimalizaci. Toto ale musí  již provést školený technik a doba nepřekročí 5 hodin.

Nesmíme zapomenout, že naši pracovníci jsou připravení na telefonu pomoci při jakýchkoliv problémech. Jednou to může být doplnění vody do systému ÚT, nebo pomoc po zakoupení nekvalitních pelet ale také jak správné naprogramovat ekonomické zapínání. Naše zkušenosti jsou bezbřehé a zaručují, že nezůstanete v problémech sami.

Parametry
Výkon do vzduchu v kW1,3 - 3,2
Výkon do vody v kW5,4 - 25,2
Spotřeba paliva v kg/h1,5 - 6,5
Velikost kouřovodu v mm120
Vývod kouřovoduzadní
Účinnost v %95,9 - 90,5
Hmotnost v kg259
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3815
Velikost externího vzduchu v mm60
Výška v mm1304
Šířka v mm619
Hloubka v mm689
Kapacita zásobníku v kg48
Objem výměníku v l21
Příkon W100 - 120
Typ spalováníDvoustupňové
Obkladkeramika
Konstrukce spalovacího prostoruLitina
Typ roštusamočistící
PopelníkVyjímatelný
Velikost pelet v mm6
Přenos teplado radiátorů, sáláním
Doporučený tah komínu v Pa5 - 10
Výstupní teplota spalin v °C60,1 - 173,3
Emise CO2 v % - min/max výkon8,64 - 11,98
Emise CO (13% O2) v mg/m3 - min/max výkon501,5 - 180,8
Emise NOx (13% O2) v mg/m3 - min/max výkon148,3 - 147,5
Emise OGC (13% O2) v mg/m3 - min/max výkon15,6 - 2,0
Prachové částice (13% O2) v mg/m3 - min/max výkon26,9 - 18,9
Hmotnostní průtok spalin v g/s5,6 - 18,5
Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.