Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. KRBOVÉ VLOŽKY NORDICA
  3. Krbová vložka Focolare 80 Idro D.S.A. 15,4 kW s výměníkem

Krbová vložka Focolare 80 Idro D.S.A. 15,4 kW s výměníkem

Teplovodní krbová vložka s výměníkem

Krbová vložka s výměníkem Focolare 80 Idro dává do vody 11,1 kW a do vzduchu jen 4,3 kW. Fantastického  spalování s malou spotřebou je dosaženo tr... celý popis
71 480 Kč
59 074 Kč
bez DPH
ks
Výkon do vzduchu v kW:4,3
Výkon do vody v kW:11,1
Velikost kouřovodu v mm:160
Účinnost v %:82,7
Hmotnost v kg:178
Kompletní specifikace

Krbová vložka s výměníkem Focolare 80 Idro dává do vody 11,1 kW

a do vzduchu jen 4,3 kW.

Fantastického  spalování s malou spotřebou je dosaženo trojitým ekologickým hořením a spalovací komorou obloženou silnými deskami Yronker s velkou akumulací tepla. Připojením na externí vzduch je dosaženo kvalitního nezávislého hoření. V případě, že se povrch vložky izoluje vatou, sníží se množství tepla do prostoru jen přes sklo. To je někdy vhodné aby se nepřehříval prostor kde je vložka instalována.

 

Sofistikovanou konstrukcí bylo dosaženo vysoké účinnosti, čistého hoření a malého zanášení skla i komínu.

Plášť ohniště je svařen z uhlíkové oceli,  zabezpečující nepropálení po celou dobu životnosti.  Spodní část ohniště je kompletně z litiny o síle 10mm. Rafinované vyztužení žebry nedovolí žádnou změnu tvaru a propálení. Pro dosažení vysoké spalovací teploty je ohniště obložena speciálními deskami  „IRONKER“. Vysoká žárová odolnost, pevnost proti mechanickému poškození a bílá barva s hladkým povrchem zamezují usazování sazí.

Pohled na hořící polena navozuje neopakovatelnou hru plamenů a plynů vystupujících ze dřeva.

Aby nedocházelo k usazování sazí na skle je unikátně vyřešený oplach skla horkým vzduchem. Vzduch je veden od spodu kanálky uvnitř spalovací komory kde se nahřeje až na 500°C a vystupuje štěrbinou v horní části skla. I když při roztápění kdy ještě není dostatečná teplota se saze usadí , v průběhu topení se spálí vysokou teplotou a sklo zůstává po dlouho dobu křišťálově průhledné.

Teplovodní výměník D.S.A. je také unikátní. Stěny jsou svařeny ze 6 mm oceli odolávají tlaku až 6 barů. Převod tepla do vody není řešen trubkami , které se za provozu zanáší a je nutné je obtížně často čistit ale pouze rovné plochy . Čistění je tak velmi snadné. Žádné rozebírání obezdění a obtížní čištění ploch výměníku. Vše se dá provést zevnitř vložky.

Zabudovaná dochlazovací smyčka ve spojení s automatickým ventilem zvyšuje bezpečnost a zamezuje přehřátí při výpadku  oběhového čerpadla.

Krbové prosklení je řešeno velmi moderně tak, že sklo je z vnější strany a  není vidět rám dvířek. Přikládací dvířka se otvírají do strany a je možné zvolit směr otvírání.

Pro snažší instalaci jsou všechny připojovací prvky  soustředěny do jednoho místa v horní části vložky. Výstupní hrdlo kouře má velikost 160 mm a jenom dokládá jak jsou odcházející spaliny čisté. Při stavbě komínu může mít jen velikost 160 mm a tím šetří peníze.

Při instalaci do nových domů je potřeba přivést vzduch na hoření z exteriéru. Není problém. Ve spodní části je ve standartu připravené hrdlo na připojení  o velikosti 120 mm.

 

TERMÍN DODÁNÍ 2 AŽ 10 DNŮ

 

PROTOŽE PRODÁVÁME VÝROBKY NORDICA JIŽ 25 LET, MŮŽEME VÁM POSKYTNOUT VŠECHNY POTŘEBNÉ INFORMACE.

NAŠE ZKUŠENOSTI JSOU ZÁRUKOU ODBORNÉHO PRODEJE.

NA VŠECHNY VÝROBKY DODÁVÁME NÁHRADNÍ DÍLY A PROVÁDÍME ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS. GARANTUJEME DOSTUPNOST NÁHRADNÍCH  DÍLŮ 10 LET PO UKONČENÍ VÝROBY DANÉHO TYPU.

V PŘÍPADĚ INSTALACE VÝROBKU NAŠÍ FIRMOU JE KONEČNÁ CENA DANĚNA 15% DPH. TÍM UŠETŘÍTE 6 % Z DPH. PODMÍNKOU JE DOPRAVA, INSTALACE A PŘIPOJENÍ NA KOMÍN.

PŘEDÁNÍM PROHLÁŠENÍ O VLASTNOSTECH KAMEN A KOUŘOVODŮ, DEKLARUJEME BEZPEČNÉ PŘIPOJENÍ, KTERÉ JE UZNÁVÁNO PŘI POVINNÝCH REVIZÍCH SPALINOVÝCH CEST.

JSME SCHOPNI PŘIPOJIT I TEPLOVODNÍ PRODUKTY NA SYSTÉM ÚSTŘEDNÍHO VYTÁPĚNÍ A VYREGULOVÁNÍ SOUSTAVY.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU NÁS KONTAKTUJTE  NA  INFO@TOP-EL.CZ.

PŘIPRAVÍME VÁM NABÍDKU. PRO URYCHLENÍ VYŘÍZENÍ POPTÁVKY, NÁM ZAŠLETE INFORMACE O VELIKOSTI VSTUPU DO KOMÍNA,  PRŮMĚRU KOMÍNA, TYPU PODLAHY A HOŘLAVÝCH MATERIÁLECH V MÍSTĚ INSTALACE. PŘI INSTALACI TEPLOVODNÍCH VÝROBKŮ FOTOGRAFIE PŘIPOJENÍ NA SYSTÉM ÚT A PŘIPOJOVACÍ ROZMĚRY ŠROUBENÍ.

Parametry
Výkon do vzduchu v kW4,3
Výkon do vody v kW11,1
Spotřeba paliva v kg/h4,3
Velikost kouřovodu v mm160
Vývod kouřovoduhorní
Účinnost v %82,7
Hmotnost v kg178
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3441
Velikost externího vzduchu v mm120
Výška v mm1192
Šířka v mm800
Hloubka v mm560
Typ spalováníTřístupňové
Konstrukce spalovacího prostorulitina, Nordiker, ocelový výměník
Typ roštuPevný
PopelníkVyjímatelný
Velikost polen v mm550
Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru v mm635x245
Rozměry spalovacího prostoru v mm590x320x350
Přenos teplado radiátorů, sáláním
Doporučený tah komínu v Pa17 - 20
Hmotnostní průtok spalin v g/s11,3
Výstupní teplota spalin v °C256
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.