Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. KRBOVÉ VLOŽKY NORDICA
  3. TermoCamino Base D.S.A. 15,6 kW

TermoCamino Base D.S.A. 15,6 kW

Teplovodní krbová vložka s výměníkem

Krbová vložka Termocamino Base je moderní výrobek na topení dřevem do ústředního topení nebo akumulační nádrže. Účinnost spalování dřeva dosahuje hod... celý popis
81 660 Kč
67 488 Kč
bez DPH
ks
Výkon do vzduchu v kW:4,5
Výkon do vody v kW:11,1
Velikost kouřovodu v mm:160
Účinnost v %:80,9
Hmotnost v kg:214
Kompletní specifikace

Krbová vložka Termocamino Base je moderní výrobek na topení dřevem do ústředního topení nebo akumulační nádrže. Účinnost spalování dřeva dosahuje hodnoty až 80,7 % a to je skutečně v této cenové třídě unikátní. Výkon není malý ani velký. Jednoduše je optimální pro většinu lidí, kteří chtějí ušetřit a chránit životní prostředí. Do vody jde až 11 kW a teplo vyzářené do prostoru až 4,4 kW. Poměr voda/vzduch 72% ku 28% je výborná hodnota aby v instalované místnosti nebylo příliš teplo. Při potřebě snížit vyzařovací teplo je možno dokoupit izolační vatu, která se instaluje na venkovní plášt. Pro snadnou instalaci je v základní dodávce také ocelový stojan. Při obezdění na hladko je připraveno mnoho moderních obkladů z oceli, kachlů, skla a mramorů. Použití je velmi rozsáhlé a hodí se jak do nových domů, tak pro připojení do starší stavby jako druhý zdroj tepla podstatně snižující náklady na vytápění.

Konstrukce

je ve všech směrech  bezpečná, praktická, bez kouře a přívětivá k životnímu prostředí. Je to prostě výhodná koupě pro váš dům.

Plášť ohniště je svařen z uhlíkové oceli,  zabezpečující nepropálení po celou dobu životnosti.  Spodní část ohniště je kompletně z litiny o síle 10mm. Rafinované vyztužení žebry nedovolí žádnou změnu tvaru a propálení.            Pro dosažení vysoké spalovací teploty je ohniště obložena speciálními deskami  „YRONKER“. Vysoká žárová odolnost, pevnost proti mechanickému poškození a bílá barva s hladkým povrchem zamezují usazování sazí. Pohled na hořící polena navozuje neopakovatelnou hru plamenů a plynů vystupujících ze dřeva.            Aby nedocházelo k usazování sazí na skle je unikátně vyřešený oplach skla horkým vzduchem. Vzduch je veden od spodu kanálky uvnitř spalovací komory kde se nahřeje až na 500°C a vystupuje štěrbinou v horní části skla. I když při roztápění kdy ještě není dostatečná teplota se saze usadí , v průběhu topení se spálí vysokou teplotou a sklo zůstává po dlouho dobu křišťálově průhledné.            Teplovodní výměník je také unikátní. Stěny jsou svařeny ze 6 mm oceli odolávají tlaku až 6 barů. Převod tepla do vody není řešen trubkami , které se za provozu zanáší a je nutné je obtížně často čistit ale pouze rovné plochy . Čistění je tak velmi snadné. Žádné rozebírání obezdění a obtížní čištění ploch výměníku. Vše se dá provést zevnitř vložky. Zabudovaná dochlazovací smyčka ve spojení s automatickým ventilem zvyšuje bezpečnost a zamezuje přehřátí při výpadku  oběhového čerpadla.            Krbové prosklení je řešeno velmi moderně tak, že sklo je z vnější strany a  není vidět rám dvířek. Pro přikládání se dvířka zvedají nahoru. Tento systém je výhodnější jak otvírání do boku. Zvyšuje komfort při  přikládání a zamezuje úniku prachového popela z vložky.            Pro snažší instalaci jsou všechny připojovací prvky  soustředěny do jednoho místa v horní části vložky. Výstupní hrdlo kouře má velikost 160 mm a jenom dokládá  jak jsou odcházející spaliny čisté. Při stavbě komínu může mít jen velikost 160 mm a tím šetří peníze.

Při instalaci do nových domů je potřeba přivést vzduch na hoření z exteriéru. Není problém. Ve spodní části je ve standartu připravené hrdlo na připojení  o velikosti 120 mm.

Parametry
Výkon do vzduchu v kW4,5
Výkon do vody v kW11,1
Spotřeba paliva v kg/h4,5
Velikost kouřovodu v mm160
Vývod kouřovoduhorní
Účinnost v %80,9
Hmotnost v kg214
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3447
Velikost externího vzduchu v mm120
Výška v mm1457
Šířka v mm936
Hloubka v mm626
Typ spalováníTřístupňové
Obklad---
Konstrukce spalovacího prostorulitina, Nordiker, ocelový výměník
Typ roštuPevný
PopelníkVyjímatelný
Velikost polen v mm550
Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru v mm635x225
Rozměry spalovacího prostoru v mm590x320x340
Přenos teplado radiátorů, sáláním
Doporučený tah komínu v Pa17 - 20
Hmotnostní průtok spalin v g/s13
Výstupní teplota spalin v °C266
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.