Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. PELETOVÁ KAMNA EXTRAFLAME
  3. Peletová kamna Sibilla Plus 8,2 kW Extraflame

Peletová kamna Sibilla Plus 8,2 kW Extraflame

Kamna s malým výkonem pro vytápění i do nízkoenergetických domů.

Moderní design, automatická kamna s  malým výkonem, která se dají použít i v nízkoenergetických domech s možností vytápět i další místnosti. ... celý popis
Barevné provedení
68 560 Kč
56 661 Kč
bez DPH
ks
Výkon do vzduchu v kW:2,4 - 8,2
Velikost kouřovodu v mm:80
Účinnost v %:94,5 - 88,0
Hmotnost v kg:120
Kapacita zásobníku v kg:15
Kompletní specifikace

Moderní design, automatická kamna s  malým výkonem, která se dají použít i v nízkoenergetických domech s možností vytápět i další místnosti.

Termostat umistěný v jiné místnosti může ovládat ventilátor, který izolovaným vzduchovodem o velikosti 80 mm vytápí jednu nebo i dvě místnosti. Ocelové opláštění ve verzi Steel. Distribuce vzduchu je dále podpořena ventilátorem a vychází mřížkou nad dvířky směrem dolů a dolším ventilátorem do sousedních místností. Litinová konstrukce spalovací komory pro dlouhou životnost. Zásobník na 15kg, spotřeba 0,5-1,9 kg/hod, výkon 2,4-8,2 kW. Účinnost 94,5 %. Barva bordo, pergamena a bílá. Součástí zabudovaný termostat pro udržování nastavené teploty, časovač programování zapnutí a vypnutí pro 7 dní v týdnu.

Jak kamna Sibilla Plus  pracují?

Kamna se připojí do elektrické sítě. Do zásobníku v zadní části se nasypou pelety. Po stisknutí tlačítka start (nebo dle nastavení časového sepnutí a vypnutí) se rozbíhá motorek se šnekovým podavačem pelet, které padají do litinového hořáku. Zde se již nahřívá zapalovací váleček a horkým vzduchem se pelety zapálí. Zapíná se odtahový ventilátor kouřových spalin a pelety hoří.Deset až patnáct  minut je doba kdy se udělá žár v hořáku,  kamna se pomalu nahřívají. Kouřový ventilátor pomáhá odtahovat spaliny do studeného komínu a je měřena teplota do komínu.Po nahřátí přepne řídící jednotka kamna ze zapálení do provozu. To je doba kdy se dá ještě nastavit potřebná teplota prostoru a stupeň 1 až 5 výkonu. Potom vše již probíhá automaticky.Pelety hoří v hořáku a po vyhoření na popel jsou “vyfouknuty “ ven, kde potom padají do popelníku pod hořákem. Po nahřátí výměníku vzduchu  na 65°C a více se zapíná velmi tichý axiální ventilátor. Ten odebírá chladný vzduch uvnitř kamen u podlahy a teplý vyfukuje mřížkou nad prosklenými dvířky směrem dolů. Toto je velmi podstatné, protože dochází k promíchání a ohřátí vzduchu i u podlahy do celé místnosti.  Přes sklo se šíří sálavé teplo a vysoké intenzitě, vždyť při hoření je teplota i 1000°C. Ohřáté stěny kamen také hřejí. Když vezmeme v úvahu, že teplota spalin je maximálně 180°C ale může být na minimum i 80°C potom může být účinnost až 96%.

To jsou ale hodnoty, které  kusovým dřevem nelze nikdy dosáhnout.

 

TERMÍN DODÁNÍ 2 AŽ 10 DNŮ

 

PROTOŽE PRODÁVÁME VÝROBKY NORDICA JIŽ 25 LET, MŮŽEME VÁM POSKYTNOUT VŠECHNY POTŘEBNÉ INFORMACE.

NAŠE ZKUŠENOSTI JSOU ZÁRUKOU ODBORNÉHO PRODEJE.

NA VŠECHNY VÝROBKY DODÁVÁME NÁHRADNÍ DÍLY A PROVÁDÍME ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS. GARANTUJEME DOSTUPNOST NÁHRADNÍCH  DÍLŮ 10 LET PO UKONČENÍ VÝROBY DANÉHO TYPU.

V PŘÍPADĚ INSTALACE VÝROBKU NAŠÍ FIRMOU JE KONEČNÁ CENA DANĚNA 15% DPH. TÍM UŠETŘÍTE 6 % Z DPH. PODMÍNKOU JE DOPRAVA, INSTALACE A PŘIPOJENÍ NA KOMÍN.

PŘEDÁNÍM PROHLÁŠENÍ O VLASTNOSTECH KAMEN A KOUŘOVODŮ, DEKLARUJEME BEZPEČNÉ PŘIPOJENÍ, KTERÉ JE UZNÁVÁNO PŘI POVINNÝCH REVIZÍCH SPALINOVÝCH CEST.

JSME SCHOPNI PŘIPOJIT I TEPLOVODNÍ PRODUKTY NA SYSTÉM ÚSTŘEDNÍHO VYTÁPĚNÍ A VYREGULOVÁNÍ SOUSTAVY.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU NÁS KONTAKTUJTE  NA  INFO@TOP-EL.CZ.

PŘIPRAVÍME VÁM NABÍDKU. PRO URYCHLENÍ VYŘÍZENÍ POPTÁVKY, NÁM ZAŠLETE INFORMACE O VELIKOSTI VSTUPU DO KOMÍNA,  PRŮMĚRU KOMÍNA, TYPU PODLAHY A HOŘLAVÝCH MATERIÁLECH V MÍSTĚ INSTALACE. PŘI INSTALACI TEPLOVODNÍCH VÝROBKŮ FOTOGRAFIE PŘIPOJENÍ NA SYSTÉM ÚT A PŘIPOJOVACÍ ROZMĚRY ŠROUBENÍ.

Parametry
Výkon do vzduchu v kW2,4 - 8,2
Spotřeba paliva v kg/h0,5 - 1,9
Velikost kouřovodu v mm80
Vývod kouřovoduzadní
Účinnost v %94,5 - 88,0
Hmotnost v kg120
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3235
Velikost externího vzduchu v mm50
Výška v mm993
Šířka v mm457
Hloubka v mm578
Kapacita zásobníku v kg15
Příkon W60 - 90
Typ spalováníDvoustupňové
Obkladsmaltovaný plášť - ocel, keramika
Konstrukce spalovacího prostoruLitina
Typ roštulitinový
PopelníkVyjímatelný
Přenos teplakonvekce - ventilátor, teplovzdušný rozvod
Doporučený tah komínu v Pa10
Výstupní teplota spalin v °C80,0 - 182,6
Emise CO2 v % - min/max výkon8,12 - 9,67
Emise CO (13% O2) v mg/m3 - min/max výkon549,2 - 92,7
Emise NOx (13% O2) v mg/m3 - min/max výkon131,7 - 150,7
Emise OGC (13% O2) v mg/m3 - min/max výkon15,7 - 0,8
Prachové částice (13% O2) v mg/m3 - min/max výkon64,3 - 14,8
Hmotnostní průtok spalin v g/s2,1 - 6,7
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.