Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Krbová vložka Nordica Insert 60 s ventilátory

Celolitinová dvouplášťová kazeta s dvěma ventilátory a komínovou klapkou s dvěma výstupy na teplý vzduch

Celolitinová konstrukce krbové vložky s teplovzdušným pláštěm, dvěma ventilátory a elektronickou regulací. Tyto krbové vložky byly původně vyvinuté... celý popis
28 250 Kč
23 347 Kč
bez DPH
ks
Výkon do vzduchu v kW:7
Velikost kouřovodu v mm:160
Účinnost v %:81,3
Hmotnost v kg:115
Kompletní specifikace

  Celolitinová konstrukce krbové vložky s teplovzdušným pláštěm, dvěma ventilátory a elektronickou regulací. Tyto krbové vložky byly původně vyvinuté do stávajících otevřených krbů, kde mají zvýšit bezpečnost a ekonomiku topení. Účinností až 81,3% se snížila spotřeba až 1/10 původní hodnoty. Zabudované ventilátory umožňují přenos tepla i do dalších místností. Protože se jedná o kompletní jednotku, to je spalovací komoru a plášť, začaly se používat i pro stavbu samostatných krbů. Předností je rovné provedení dna a integrovaný teplovzdušný plášť. Celolitinová konstrukce je bytelná s dvojitým ekologickým spalováním. Oplach skla horkým vzduchem zamezuje usazování dehtů. Instalovaná komínová klapka umožňuje připojení i na staré zděné komíny.

  Popis konstrukce.

  Konstrukce je dvouplášťová  celolitinová . Je velmi bytelná, tak aby bezproblémové použití bylo na desetiletí.

  Jednotlivé  litinové díly se vyrábějí v  nejmodernější slévárně v Německu, která garantuje žárovou odolnost, přesnost jednotlivých dílů a stabilní kvalitu.
  Aby byla zabezpečena žárová odolnost a dlouhotrvající životnost tohoto korpusu jsou uvnitř další litinové díly. Tyto jsou v přímém kontaktu s ohněm a protože každá litina se žárem ohně “vyžíhá”  křehne a praská jsou jednoduše výměnné. Litinové díly nejsou hladké ale mají speciální výstuhy. To má kladný vliv na proces hoření a zcela to odstraňuje pnutí způsobené kolísání teplot. Do dnešní doby se nevyskytla ani jedna závada poškození korpusu.
  Velké krbové prosklení a pod  roštem popelník zvýrazňují výhody těchto vložek.
  Žádný kouř do místnosti při přikládání, to je konstrukce s automatickou kouřovou klapkou.

  Roztápěcí a regulační klapka. Aby byla vložka  úsporná a kvalitně hořela musí být hoření pomalé. Toho je docíleno deflektorem - katalyzátorem nad ohništěm. A zde by se mohl objevit problém pří zatápění, kdy je komín studený, dřevo špatně hoří a trochu kouří. Otevřením roztápěcí klapky jde oheň přímo do komínu, ten se rychleji nahřeje a správná funkčnost vzduchu na hoření zamezuje kouření do místnosti. Po nahřátí se klapka uzavře a provoz je maximálně účinný, úsporný a ekologický. Při každém přikládání se klapka otevře a kouř nemůže unikat do místnosti. Dvojité spalování plynů s vysokou  teplotou je samozřejmostí.

  Regulace primární vzduchu a předehřátý sekundární vzduch ve spojení s litinovým deflektorem nad palivem vytváří čisté ekologické hoření s vysokou účinností  a nízkými emisemi CO. Připravované zpřísňující emisní předpisy nemohou tento výrobek vyřadit z provozu.

  Nesmíme také zapomenout na připojení na komín  horním vývodem. Velikosti 160mm se dá zapojit  i na staré zděné komíny.

  Opláštění druhým pláštěm se vzduchovou štěrbinou prochází ohřátý vzduch. Ten vychází štěrbinou v přední  horní části vložky. Také je možno využít dva připravené otvory 120mm nahoře pláště na rozvod vzduchu. Zabudované dva ventilátory s elektronickou regulací mohou zvýšit množství odcházejícího vzduchu. Vnější ocelový  plášť je   pozinkován, takže i při zazdění ve vlhčím prostředí nemůže reznout.Dvě velikosti Insert 60 a insert 70 se liší šířkou prosklení.

  Použití je velmi široké.
  Jednak chaty a chalupy, kde se projeví vysoká pevnost litiny, nebo také do domácností kde může vyniknout tradiční litinový vzhled  a krásný pohled na  hořící polena.

  V dodávaném návodu je příklad jak si obestavbu provést samostatně a tím  stavbu krbu výrazně zlevnit.

   

  TERMÍN DODÁNÍ 2 AŽ 10 DNŮ

   

  PROTOŽE PRODÁVÁME VÝROBKY NORDICA JIŽ 25 LET, MŮŽEME VÁM POSKYTNOUT VŠECHNY POTŘEBNÉ INFORMACE.

  NAŠE ZKUŠENOSTI JSOU ZÁRUKOU ODBORNÉHO PRODEJE.

  NA VŠECHNY VÝROBKY DODÁVÁME NÁHRADNÍ DÍLY A PROVÁDÍME ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS. GARANTUJEME DOSTUPNOST NÁHRADNÍCH  DÍLŮ 10 LET PO UKONČENÍ VÝROBY DANÉHO TYPU.

  V PŘÍPADĚ INSTALACE VÝROBKU NAŠÍ FIRMOU JE KONEČNÁ CENA DANĚNA 15% DPH. TÍM UŠETŘÍTE 6 % Z DPH. PODMÍNKOU JE DOPRAVA, INSTALACE A PŘIPOJENÍ NA KOMÍN.

  PŘEDÁNÍM PROHLÁŠENÍ O VLASTNOSTECH KAMEN A KOUŘOVODŮ, DEKLARUJEME BEZPEČNÉ PŘIPOJENÍ, KTERÉ JE UZNÁVÁNO PŘI POVINNÝCH REVIZÍCH SPALINOVÝCH CEST.

  JSME SCHOPNI PŘIPOJIT I TEPLOVODNÍ PRODUKTY NA SYSTÉM ÚSTŘEDNÍHO VYTÁPĚNÍ A VYREGULOVÁNÍ SOUSTAVY.

  V PŘÍPADĚ ZÁJMU NÁS KONTAKTUJTE  NA  INFO@TOP-EL.CZ.

  PŘIPRAVÍME VÁM NABÍDKU. PRO URYCHLENÍ VYŘÍZENÍ POPTÁVKY, NÁM ZAŠLETE INFORMACE O VELIKOSTI VSTUPU DO KOMÍNA,  PRŮMĚRU KOMÍNA, TYPU PODLAHY A HOŘLAVÝCH MATERIÁLECH V MÍSTĚ INSTALACE. PŘI INSTALACI TEPLOVODNÍCH VÝROBKŮ FOTOGRAFIE PŘIPOJENÍ NA SYSTÉM ÚT A PŘIPOJOVACÍ ROZMĚRY ŠROUBENÍ.

   

  Parametry
  Výkon do vzduchu v kW7
  Spotřeba paliva v kg/h2
  Velikost kouřovodu v mm160
  Vývod kouřovoduhorní
  Účinnost v %81,3
  Hmotnost v kg115
  Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3200
  Velikost externího vzduchu v mmbez přímého napojení
  Výška v mm500
  Šířka v mm595
  Hloubka v mm440
  Typ spalováníDvoustupňové
  Obkladlitina, ocelový plech
  Konstrukce spalovacího prostoruLitina
  Typ roštuPevný
  PopelníkVyjímatelný
  Velikost polen v mm250
  Palivodřevo, dřevěné brikety
  Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru v mm465x250
  Rozměry spalovacího prostoru v mm420x280x300
  Přenos teplasálání, ventilátor
  Doporučený tah komínu v Pa11
  Hmotnostní průtok spalin v g/s6,74
  Výstupní teplota spalin v °C230
  Zboží zařazeno v kategoriích
  Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
  Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.