Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Insert 80 PRS Crystal Nordica 8,3 kW

Vyšší předávací schopnost tepla, vyšší účinnost, stejný výkon

INSERT 80 PRS CRYSTAL - VĚTŠÍ PŘENOSOVÁ SCHOPNOST TEPLA DO PROSOTORU, VYŠŠÍ ÚČINNOST, NIŽŠÍ EMISE, NIŽŠÍ VÝKON, NIŽŠÍ SPOTŘEBA - TO JE VYLEPŠENÁ VERZE... celý popis
62 420 Kč
51 587 Kč
bez DPH
ks
Výkon do vzduchu v kW:8,3
Velikost kouřovodu v mm:160
Účinnost v %:87,4
Hmotnost v kg:150
Kompletní specifikace

INSERT 80 PRS CRYSTAL - VĚTŠÍ PŘENOSOVÁ SCHOPNOST TEPLA DO PROSOTORU, VYŠŠÍ ÚČINNOST, NIŽŠÍ EMISE, NIŽŠÍ VÝKON, NIŽŠÍ SPOTŘEBA - TO JE VYLEPŠENÁ VERZE KRBOVÉ KAZETY INSERTO.

Zcela nová konstrukce krbových vložek nabízí nadstandardní ohniště s čistým optimalizovaným spalováním, které zaručuje stále čistý pohled do plápolajících plamenů.

Konstrukce se skládá z ocelového svařence síly 4 mm silného. Tato vložka má oproti ostatním vložkám řady Insert na výstupu instalované litinové prstence pro vyšší předávací schopnost tepla do prostoru.

Pro převod sálavého tepla na konvekční slouží druhý teplovzdušný plášť u 1 mm pozinkovaného ocelového plechu, kde se průchodem vzduch ohřívá a vystupuje v horní části vložky buď nad dvířky topeniště nebo vstupuje do rozvodů teplého vzduchu. 
Do dalších místností nebo do patra jsou připraveny dva výstupy o velikosti 150 mm. Pro co největší přenos tepla do rozvodů lze uzavřít mřížka na dvířky topeniště. Pokud nejsou výstupy na rozvod využity, vychází všechen vzduch mřížkou nad dvířky topeniště, které v tomto případě musí být otevřená. Dva malé 15W tangenciální ventilátory zvyšují množství teplého vzduchu. Regulace otáček pomocí regulátoru, který je součástí dodávky je možné pouze po nahřátí.

U krbové vložky je možná změna otvírání dvířek. Z výroby přijde vložka s kličkou nalevo. Přehození vložky je nutné nahlásit při objednávce. Po zabudování vložky již dvířka nelze přehodit.

Pro vysokou mechanickou a žárovou odolnost je rošt a spodní část ohniště z litiny. Vlastní ohniště je obloženo deskami silnými 4 až 5 cm pod názvem NORDIKER. Je to izolační materiál, který se používá v průmyslu pro tavící ocelářské pánve, žíhací pece aj. Část zadní stěny je litinová s malými otvory. Z těchto otvorů přichází do topeniště silně předehřátý terciální vzduch, který pomáhá zlepšovat okysličení spalin a tím lepšímu dohořívání. 
V krbových vložkách Nordica se uplatňuje vysoká žárová odolnost, vysoká akumulace tepla a pevnost. Také za provozu vynikne bílé zbarvení, podle kterého se dá zjistit, jak kvalitní a správné je hoření. 
Mezi ohništěm a výstupem kouře je vložen katalyzátor. Je to deska z lisované expandované slídy. Popelník a možnost změny otvírací strany dvířek usnadňují provoz.

Všechny krbové vložky řady Insert 60, 70, 80 a 100 jsou plně funkční i bez zapnutých zabudovaných ventilátorů (2 x 15 W = 100 až 150 m3/h). Ohřev vzduchu probíhá mezi plášti – konvekce. Pro urychlení ohřevu vzduchu v místnosti je možno použít zabudované ventilátory. Při jejich provozu na maximální otáčky se zvyšuje jejich hlučnost, která je způsobena rychlým průchodem vzduchu. Při vypnutých ventilátorech není narušen průchod vzduchu mezi pláštěm a nemůže dojít k přehřátí krbové vložky.
V případě potřeby rozvodů tepla do více místností doporučujeme zakoupit soupravu ventilátoru a elektroniky 490 m3/h.

 

TERMÍN DODÁNÍ 2 AŽ 10 DNŮ

 

PROTOŽE PRODÁVÁME VÝROBKY NORDICA JIŽ 25 LET, MŮŽEME VÁM POSKYTNOUT VŠECHNY POTŘEBNÉ INFORMACE.

NAŠE ZKUŠENOSTI JSOU ZÁRUKOU ODBORNÉHO PRODEJE.

NA VŠECHNY VÝROBKY DODÁVÁME NÁHRADNÍ DÍLY A PROVÁDÍME ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS. GARANTUJEME DOSTUPNOST NÁHRADNÍCH  DÍLŮ 10 LET PO UKONČENÍ VÝROBY DANÉHO TYPU.

V PŘÍPADĚ INSTALACE VÝROBKU NAŠÍ FIRMOU JE KONEČNÁ CENA DANĚNA 15% DPH. TÍM UŠETŘÍTE 6 % Z DPH. PODMÍNKOU JE DOPRAVA, INSTALACE A PŘIPOJENÍ NA KOMÍN.

PŘEDÁNÍM PROHLÁŠENÍ O VLASTNOSTECH KAMEN A KOUŘOVODŮ, DEKLARUJEME BEZPEČNÉ PŘIPOJENÍ, KTERÉ JE UZNÁVÁNO PŘI POVINNÝCH REVIZÍCH SPALINOVÝCH CEST.

JSME SCHOPNI PŘIPOJIT I TEPLOVODNÍ PRODUKTY NA SYSTÉM ÚSTŘEDNÍHO VYTÁPĚNÍ A VYREGULOVÁNÍ SOUSTAVY.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU NÁS KONTAKTUJTE  NA  INFO@TOP-EL.CZ.

PŘIPRAVÍME VÁM NABÍDKU. PRO URYCHLENÍ VYŘÍZENÍ POPTÁVKY, NÁM ZAŠLETE INFORMACE O VELIKOSTI VSTUPU DO KOMÍNA,  PRŮMĚRU KOMÍNA, TYPU PODLAHY A HOŘLAVÝCH MATERIÁLECH V MÍSTĚ INSTALACE. PŘI INSTALACI TEPLOVODNÍCH VÝROBKŮ FOTOGRAFIE PŘIPOJENÍ NA SYSTÉM ÚT A PŘIPOJOVACÍ ROZMĚRY ŠROUBENÍ.

Parametry
Výkon do vzduchu v kW8,3
Spotřeba paliva v kg/h2,2
Velikost kouřovodu v mm160
Vývod kouřovoduhorní
Účinnost v %87,4
Hmotnost v kg150
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3275
Velikost externího vzduchu v mm120
Výška v mm953
Šířka v mm800
Hloubka v mm500
Typ spalováníTřístupňové
Konstrukce spalovacího prostorulitina, Nordiker
Typ roštuPevný
PopelníkVyjímatelný
Velikost polen v mm300 - 500
Palivodřevo, dřevěné brikety
Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru v mm635x245
Rozměry spalovacího prostoru v mm600x280x360
Přenos teplasálání, ventilátor
Doporučený tah komínu v Pa10
Hmotnostní průtok spalin v g/s5,6
Výstupní teplota spalin v °C200
Emise CO (13% O2) v mg/m31247
Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.