Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. KRBOVÉ VLOŽKY NORDICA
  3. Focolare 60 Evo - celolitinová konstrukce

Focolare 60 Evo - celolitinová konstrukce

Malá litinová vložka pro vlastní obezdění s fantastickým třístupňovým hořením.

Focolare 60 Crystal: Nový model celolitinové krbové vložky s moderním vzhledem typu skla z venku - Crystal. Jednoplášťová krbová vložka s možností d... celý popis
30 900 Kč
25 537 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:6017760
Výkon do vzduchu v kW:8,5
Velikost kouřovodu v mm:160
Účinnost v %:85
Hmotnost v kg:136
Kompletní specifikace
Focolare 60 Crystal
Nový model celolitinové krbové vložky s moderním vzhledem typu skla z venku - Crystal. Jednoplášťová krbová vložka s možností dokoupení teplo-vzdušného opláštění a ventilátoru pro případný teplovzdušný rozvod. Vložka disponuje nejmodernějším tří-stupňovým spalováním a velmi vysokou účinností. Možnost otevírání dvířek zleva doprava a naopak.
Focolare 60 rovné sklo Jak už název napovídá jedná se o celolitinovou vložku o šíří 60 cm s rovným sklem. Zde se podařilo technikům od Nordiky vyrobit vložku s velkým prosklením i rozměry. Unikátní ale na ní je nominální výkon „jen“ 9 kW a to se dají vkládat polena o délce 45 cm. Při konstrukci bylo použito několik nových technických řešení, která jsou nová, inovativní mají podstatný vliv na ekologii a ekonomiku provozu. Dvojstupňové hoření bylo rozšířeno o automatický třetí vzduch a již není možné aby při uzavření všech regulací došlo k explozi plynů. To, že jsou „čistější“spaliny je výhodné pro komín i životní prostředí. Podrobnosti budou popsány v odborném odstavci.

 

Konstrukce:

Krbová vložka Nordica stojí na třech masivních nastavitelných nožičkách. Základní komora je sestavena z litinových bloků utěsněných  a spojených svorníky. V zadní části je litinová deska, která chladí nejvíce namáhanou část ohniště a silně předehřívá  terciárního vzduch. Tato konstrukce je tak propracovaná, že zatím nikdy nedošlo k žádnému poškození! Uvnitř je také několik „specialit“. Vnitřní povrch desek je vroubkovaný a zlepšuje proces hoření. Nad ohništěm jsou vidět další dva litinové díly. Ty mají celou vnitřní plochu  s malými několika centimetrovými výstupky. Při pohledu to vypadá jako bodliny ježka. Toto vytváření  tisíce malých vírů, brzdí odcházející plyny a ponechává více tepla uvnitř.  Také je tam vstup pro externí sekundární vzduch, který se tím ještě více ohřeje. Tím je splněna teorie, že ke katalytickému hoření plynů dochází lépe když se míchá s přehřátým  kyslíkem. A to není ještě konec!  Mezi roštem kde hoří dřevo a výstupem do komínu jsou vloženy dva nerezové deflektory  speciálně vytvarované. Přesto že jsou vystaveny trvale vysokým teplotám, kvalitní nerezový plech  přesně zapadá do celé bytelné konstrukce. Tato prodloužená cesta s terciárním vzduchem vytváří dokonalé dohoření plynů, zvyšující  účinnost v celém procesu hoření a zabraňuje přímému vstupu plamenů do komínu. Nyní již není možné aby se vznítil komín při zapomenutém čištění. To, že je pod roštem popelník a na dvířkách roztápěcí primární vzduch je jaksi samozřejmé. Každý  se ptá zda je čisté sklo. A musíme konstatovat .Je!

Není prostě možné, když je hoření kvalitní, sekundární vzduch vystupuje štěrbinou nad sklem aby se sklo špinilo!

Na třetím obrázku je namontovaný teplovzdušný plášt . Čtyři otvory po stranách o velikosti 150mm jsou pro teplý vzduch do dalších místností. Uprostřed je výstup na komín o  velikosti – menší 160mm.  Nejmenší otvor vepředu je na připojení externího sekundárního vzduchu. Po spojení do jedné větvě s terciárním vzduchem vznikne možnost na připojení venkovního vzduchu na hoření, který nemá vliv na vnitřní klima.

Obrázek pod tím ukazuje možnost volby otvírání dvířek z leva a prava.

Po přečtení se můžete ptát zda se vyrábí nějaká podobná. Možná podobná je ale nemá tak dobré vlastnosti a není od renomovaného výrobce. Po prostudování si musíte říci, že i cena je přijatelná a těžko budete hledat na trhu lepší.

Použití je velmi široké. Lidé to používají do staré zástavby , do nových domů a na víkendové topení.

Nordica použila tento typ také do teplovzdušných kamen s rozvodem teplého vzduchu do dalších místností.

Jedná se o typ Wanda a Wanda Classic.

 

 

 


Vlastnosti

  • Celo-litinová krbová vložka v moderním Crystalovém provedení
  • Nejmodernější tří-stupňové spalování s velmi vysokou účinností a nízkými emisemi
  • Výškově nastavitelné nožičky
  • Možnost dokoupení teplo-vzdušného opláštění a ventilátoru pro rozvod teplého vzduchu do ostatních místností
  • Výstup kouřovodu o průměru 160mm
  • Přívod externího vzduchu přímo do spalovacího proastoru přes přírubu o průměru 100mm
  • Možnost otevírání napravo i nalevo (nutno zadat při objednání)

 

TERMÍN DODÁNÍ 2 AŽ 10 DNŮ

 

PROTOŽE PRODÁVÁME VÝROBKY NORDICA JIŽ 25 LET, MŮŽEME VÁM POSKYTNOUT VŠECHNY POTŘEBNÉ INFORMACE.

NAŠE ZKUŠENOSTI JSOU ZÁRUKOU ODBORNÉHO PRODEJE.

NA VŠECHNY VÝROBKY DODÁVÁME NÁHRADNÍ DÍLY A PROVÁDÍME ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS. GARANTUJEME DOSTUPNOST NÁHRADNÍCH  DÍLŮ 10 LET PO UKONČENÍ VÝROBY DANÉHO TYPU.

V PŘÍPADĚ INSTALACE VÝROBKU NAŠÍ FIRMOU JE KONEČNÁ CENA DANĚNA 15% DPH. TÍM UŠETŘÍTE 6 % Z DPH. PODMÍNKOU JE DOPRAVA, INSTALACE A PŘIPOJENÍ NA KOMÍN.

PŘEDÁNÍM PROHLÁŠENÍ O VLASTNOSTECH KAMEN A KOUŘOVODŮ, DEKLARUJEME BEZPEČNÉ PŘIPOJENÍ, KTERÉ JE UZNÁVÁNO PŘI POVINNÝCH REVIZÍCH SPALINOVÝCH CEST.

JSME SCHOPNI PŘIPOJIT I TEPLOVODNÍ PRODUKTY NA SYSTÉM ÚSTŘEDNÍHO VYTÁPĚNÍ A VYREGULOVÁNÍ SOUSTAVY.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU NÁS KONTAKTUJTE  NA  INFO@TOP-EL.CZ.

PŘIPRAVÍME VÁM NABÍDKU. PRO URYCHLENÍ VYŘÍZENÍ POPTÁVKY, NÁM ZAŠLETE INFORMACE O VELIKOSTI VSTUPU DO KOMÍNA,  PRŮMĚRU KOMÍNA, TYPU PODLAHY A HOŘLAVÝCH MATERIÁLECH V MÍSTĚ INSTALACE. PŘI INSTALACI TEPLOVODNÍCH VÝROBKŮ FOTOGRAFIE PŘIPOJENÍ NA SYSTÉM ÚT A PŘIPOJOVACÍ ROZMĚRY ŠROUBENÍ.

Parametry
Výkon do vzduchu v kW8,5
Spotřeba paliva v kg/h2,3
Velikost kouřovodu v mm160
Vývod kouřovoduhorní
Účinnost v %85
Hmotnost v kg136
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3243
Velikost externího vzduchu v mm100
Výška v mm985 - 1085
Šířka v mm609
Hloubka v mm467
Typ spalováníTřístupňové
Konstrukce spalovacího prostoruLitina
Typ roštuPevný
PopelníkVyjímatelný
Velikost polen v mm250
Palivodřevo, dřevěné brikety
Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru v mm465x320
Rozměry spalovacího prostoru v mm425x365x285
Přenos teplasálání, ventilátor, teplovzdušný rozvod
Doporučený tah komínu v Pa10
Hmotnostní průtok spalin v g/s6,1
Výstupní teplota spalin v °C235
Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.