Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. SPORÁKY NORDICA
  3. Sporák s výměníkem TERMOSUPREMA Compact D.S.A. Nordica 18,5 kW

Sporák s výměníkem TERMOSUPREMA Compact D.S.A. Nordica 18,5 kW

Kompaktní kuchyňský sporák s funkcí kotle pro vytápění celého domu.

Topit dřevem s účinností 83% a ještě uvařit, upéct a topit do ústředního topení! To je nejúčinější způsob vytápění s Nordicou sporákem TermoSuprema D.... celý popis
113 520 Kč
93 818 Kč
bez DPH
ks
Výkon do vzduchu v kW:3,5
Výkon do vody v kW:15
Velikost kouřovodu v mm:160
Účinnost v %:83
Hmotnost v kg:293
Kompletní specifikace

Topit dřevem s účinností 83% a ještě uvařit, upéct a topit do ústředního topení! To je nejúčinější způsob vytápění s Nordicou sporákem TermoSuprema D.S.A. 15 kW do vody a 3,5 kW do vzduchu.

Unikátní sporák na topení dřevem do ústředního topení.

Krb, kotel , varná plotna a trouba!

To vše v jednom.

Osmdesát procent tepla jde do topení a pouze 20% do místnosti. Mnoho lidí by raději zakoupilo „levný“ výrobek kde mohou mít tento poměr opačný a potom mají místnost přetopenou. S topeništěm od Nordiky bude na roštu až 10 cm žhavého a potom začíná výměník kde je voda. Ten také pokračuje nahoru k plotně, kde plyny odevzdávají teplo a do komínu jde pouze to co je potřebné na zajištění správného komínového tahu. Potom je účinnost neskutečných 83%. Bez trojitého spalování, ofukování skla teplým vzduchem, velký popelník a litinový rošt by to nešlo. Taková je konstrukce bez kompromisu.

 

Osvědčená celolitinová konstrukce s ocelovým smaltovaným  obkladem je doplněna o ocelový teplovodní výměník s 22 litry vody, který vyplňuje celý spalovací prostor. Vlastní výměník je svařen z oceli o síle 5 mm a je odzkoušen na tlak 6 Barů. To  je trojnásobek provozního tlaku. Běžně se  provozuje topná soustava na 1,5- 1,8 baru. Ve výměníku je integrován dochlazovací vlnovec (smyčka), která při poruše čerpadla vychladí horkou vodu v kamnech. Ostatní díly na konstrukci jsou z litiny. Dvířka s pravoúhlou výstuhou  pro dlouhodobou stabilitu, rošt, plotna ale i celý podstavec – nic není ošizeno. Přikládací dvířka mají dvojí prosklení  s integrovanými regulátory . Pod roštem je velká nádoba na popel a zcela dole je zásuvka , která může sloužit na ukládání dřeva nebo  při otevření a přikládání jako ochrana podlahy  před žhavými uhlíky. Regulovaný primární vzduch jde pod rošt a pomáhá snadno roztopit i do studeného komínu. Sekundární vzduch má regulaci mezi dvojím prosklením  přikládcích dvířek je silně předehříván aby hoření plynů nad palivem bylo co nejdokonalejší.

Třetí - terciální vzduch je veden zcela vzadu v ohništi nad palivem, okysličuje odcházející spaliny a ještě něco málo energie z nich „vytěží“. Proto tak vysoká účinnost blížící se 83% a velmi nízké emise CO2. Čisté sklo po dlouho dobu, přikládání až po 2,5 hodinách, tak to je stručná charakteristika.

Podmínkou kvalitní funkce a dlouhodobé trvanlivosti výměníku je nutnost instalovat za kamna antikondenzační okruh! Potom můžeme garantovat v podstatě nezničitelnost výměníku od proreznutí!

Hmotnost celého sporáku je 293 kg. To už se ale nejedná o normální sporák  ale o akumulační, kdy je teplo předáváno pomalu a rovnoměrně. Proto i v přestávce topení stále ohřívá obytný prostor.

Pro šetrné a ekologicky smýšlející je tato volba ideální a může být zcela nezávislá na vnějších dodávkách energie!

Parametry
Výkon do vzduchu v kW3,5
Výkon do vody v kW15
Spotřeba paliva v kg/h5,2
Velikost kouřovodu v mm160
Vývod kouřovoduhorní
Účinnost v %83
Hmotnost v kg293
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3530
Velikost externího vzduchu v mmbez přímého napojení
Výška v mm860
Šířka v mm982
Hloubka v mm682
Typ spalováníTřístupňové
Obkladsmaltovaný plášť
Konstrukce spalovacího prostorulitina, ocelový výměník
Typ roštuZvedací
PopelníkVyjímatelný
Palivodřevo, dřevěné brikety
Velikost polen v mm300
Rozměr vstupního otvoru do spalovacího prostoru v mm233x160
Rozměry spalovacího prostoru v mm257x350x407
Rozměry trouby v mm307x418x430
Přenos teplasáláním, vodou
Doporučený tah komínu v Pa17 - 20
Hmotnostní průtok spalin v g/s21
Výstupní teplota spalin v °C176
Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.